Erete Bilgi Sistemleri

Haberler / Duyurular

BİR YAPISAL KABLOLAMA HİKAYESİ:

                Her  pahalı ürün kaliteli olmadığı gibi her ucuz ürün de kalitesiz değildir. Bir ürünün kaliteli olup olmadığını anlamanın belli kriterleri vardır.  Şimdi ürünün kalitesini anlamanın  tarifini veriyorum: Önce sadece bir kişinin  değil sektörün de kabul ettiği kaliteli dediği  (ki bu ürün kaliteli imajını, verdiği reklamlar ve sıkı devlet büyükleriyle olan ilişkilerinden dolayı kazanmış olabilir, bu konumuz dışı.) bir ürün  alınır. Sonra orta kalite olarak kabul edilen başka bir ürün ile gerçekten kalitesiz olarak adlandırılan bir başka ürün daha alınır.. Bunlar üç gün suda bekletilir.. (tamamen şaka, sakın böyle birşey yapmayın).  Alınan bu ürünlerin öncelikle görselliği test edilir. Hangisinin albenisi daha yüksek, dış görünüşleri, yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi, ağırlığı, hacmi v.s test edilir. Dış görünüşler konusunda vereceğiniz puanlar bir kağıda kayıt edilir. Yine dış görünüşte sizi rahatsız eden noktalara dikkat edilerek, her ürüne ait rahatsız edici noktalar belirlenir.

             Dış görünüş testi bitti, gelelim fonksiyonlarını test etmeye.. Bunun için öncelikle bir teknik personel çağrılır. “Oğlum gel , şu üç ürünü bir test et bakalım” denir. Teknik personel pis pis sırıtır; “ağzımla mı test edeceğim, sanki bana bu ürünleri test edecek ekipman, test aleti ve test programı aldınız da, neyini test etmemi bekliyorsunuz”  der. Der tabi haklıdır da. Bunun öncesinde çocuğa test edebilmesi için gerekli test ve ekipmanın sağlanmış olması gerekir. Biz şimdilik bu örneğimizde, bu türden test ekipmanlarının teknik arkadaşa alındığını düşünelim.  Arkadaş gerekli ekipmanları kullanarak ürünlerin tüm teknik detaylarına bakar, hangi hızda çalıştığını, kaç metreye kadar  hata vermediğini, bağlantı hızını, ısınma derecesini v.s   test eder. Test sonuçlarını bilgisayar ortamından aldığı çıktılar ile size sunar.

      Tüm verileri toplayan sayın alımı yapan yetkili ve etkili kişi artık  sonuçları değerlendirebilecek ve  bir karara verebilecek kadar kanıta sahiptir. Bu saatten sonra bu kişi, ya seçiminden dolayı kendini ödüllendirir, ya da kafasını vurabileceği sert bir duvar arar…

 

 

 

Ürünlerimiz

Bayii Girişi

Bayiimiz Olun

Ürünlerimizin fiyatlarını görmek, en yeni ürünleri incelemek ve sipariş etmek için bayimiz olabilir, ürünleri Türkiye’deki ilk elden satın alablirsiniz.

Makaleler