Erete Bilgi Sistemleri

Hakkımızda

Erete Bilgi Sistemleri Ltd Şti. Aralık 2001 tarihinde, Network alt yapı ihtiyaçlarını karşılamak için yurdışı ve yurtiçi kaynaklarını kullanarak uçtan uca bilgi ve ürün tedarikçisi olmak amacıyla kuruldu. Kurucu ortakları Pınar Kabil, Murat Soyak ve Timur Yıldız’ın tecrübeleri 1990'lı yıllara dayanmaktadır.

Pasif Ürünler konusunda, yurdışından direk ithal ettiği XPCable Yapısal Kablolama markası ürünlerinin dağıtıcılığını, sahip olduğu yaklaşık 200 “Yetkili Sistem Kurucu” firma ile son kullanıcılara ulaştırmaktadır. Bugüne kadar beşyüzden çok kuruluşun altyapı projelerinde tercih ettikleri marka XPCable olması, ürünün ne denli başarılı olduğunu göstermektedir. Askeri projelerden, hava alanı projelerine, birçok bankanın altyapı projelerinde, Türkiye’nin birçok seçkin üniversitelerinde Yetkili kurucularımız XPCable kullanarak müşterilerine Cat5e için 15 yıl Sistem Performans Garantisi sunmuş hatta Cat6 ürünler kullanılan projelerde ise Ömür Boyu Sistem Performans Garantisi ile yaptıkları işi tescil ettirmişlerdir.

Aktif cihaz çözümleri olarak; Dünya pazarında etkin bir isim olan ACCTON Grup tarafından üretilen EDGE-CORE markasının Türkiye Distribütörlüğünü yapmaktadır. Özellikle 10 gigabit portlu L3 switch ailesi, L2 management ve Stackable ürünleri ile uçtan uca çözüm sunabilen EDGE-CORE firması kısa sürede Türkiye’de 1990'lı yıllarda elde ettiği başarıyı tekrar geri almak yolunda ilerleme kaydetmiştir.

Türkiye dağıtıcılığını yaptığı ikinci marka olan ETHERWAN ile, dünyada Hardened (endüstriyel) Switch ve Fiber Optic Converter üretimi konusundaki başarılarını, ülkemizde de etkin bir şekilde tanıtmaktadır. -40 ile +70 derece sıcaklık altında, toz ve nemin yoğun olduğu mağara çalışmalarında, su altı uygulamalarında ve askeri açık arazi uygulamalarında çözüm sunan Etherwan; kaliteli ve ekonomik oluşu dolayısıyla bu sektörde etkin isim olmaya aday konumundadır. Çok üstün test ortamlarında denenerek oluşturulan çözümler, ağır hava koşullardaki projelerde sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Amerika'nın birçok eyaletinde oluşturulan trafik sinyalizasyon projelerinde, ülkemizde ise birçok MOBESE uygulamasında Etherwan Hardened switchler ve Hardened Fiber Optic Converter’ler kullanılmıştır.

Network analiz ve test cihazları üretimi ile dünyanın dev markası olan FLUKE NETWORKS ürünlerinin distribütörü olan firmamız, bu alanda birçok eğitici ve tanıtıcı organizasyonlarda bulunmuştur.Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de birçok firma tarafından tercih edilen kablo analiz ve test cihazları , kullanmış olduğu yüksek teknoloji sayesinde, sertifikalama işçiliğinde yıllık 33% avantaj sağlamaktadır. 9 saniyede Cat6 testi yapabilen DTX serisi geleneksel test aletlerine göre üç kat daha hızlıdır. Cat 5e/6 ve Class E/D/F standartlarının ve üzeri test imkanı sağlanabilmektedir. Uluslararası bağımsız kuruluşlar tarafından onaylı Fiber modulleri ile tek tuşla Fiber testi yapmaya olanak veren fiber başlıkları, ekonomik ve kolay kullanımlı olması dolayısıyla da tercih edilen konumundadır. Test sonuç analizi ve LinkWare yazılımı ile profesyonel test raporlama imkanı da sağlayan Fluke ,AC Wiremap yazılımı ile PoE uygulamaları için kablo test imkanı sağlayabilmektedir.

Günümüzün en önemli projeleri haline gelen güvenlik projelerinde kullanılmak üzere ihtiyaç duyabileceğiniz fiber dönüştürücü konullarında öncü üretici olan VOSCOM markasının temsilciliği de firmamız tarafından yapılmaktadır.Uzak mesafelerde analog olarak çalışan güvenlik kamerası kullanmak için, Coaxial kablo yeterli sinyali sağlayamamakta, dolayısıyla fiber optic kabloya ihtiyaç duyulmaktadır. Fiber Optic Kablonnun ucuna Analog kamerayı ilişkilendirebilmek için yani fiber’i Coaxial 'a dönüştürmek için Transmitter/ Receiver kullanımı zorunludur. Tek bir fiberden, 1 adetten 64 adete kadar kamerayı bağlayabileceğiniz çözümler ile firmamız stoklarından temin edebileceğiniz dünyanın en ekonomik ve kaliteli ürünü VOSCOM ‘lar kaliteli servis ve hizmet anlayışıyla pazara sunulmaktadır.

HİZMETLERİMİZ:

  • Yapısal Kablolamada kullanılacak malzeme ve işçilikler için Şartname yazma, danışmanlık hizmetleri  şirketimiz tarafından verilmektedir.
  • Yapısal Kablolama Projelendirme : Data, telefon veya Kamera altyapısını oluşturmak için  gerekli fizibilite çalışmaları yaparak, keşif gezisi ve ön hazırlık aşaması yapılır,  kullanılacak ürün listesi oluşturulur. Akabinde işin işçilik kısmı ücretlendirilir ve kaç gün sonunda işin anahtar teslimi sunulacağı bilgisi çıkartılır.
  • Sahada Yapısal Kablolama  işçilik Hizmetleri: Gerek ekibimiz tarafından yapılan projelendirmeler, gerekse müşterinin kendisinin yaptırdığı projelendirmeler neticesinde, ürün listesi belirli altyapı projelerinde işçilik hizmetleri verilir. Kablo çekimi, bakır veya fiber optik sonlandırma işçilikleri,  merkez sistem odasının oluşturulması, mevcut sistem odasının toparlanması, aktif switch ürünlerinin konumlandırılması ve kurulumu, uzman ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilir.
  • Sahada Test işlemleri: Gerek yeni oluşturulacak  yapısal kablolama altyapı projesi sonucunda, gerekse daha önceden kurulu sistemlerin test edilmesi aşamasında ,test ve etiketleme hizmetleri tarafımızdan yapılabilmektedir. Test ekipmanlarına sahip uzman ekipler ile sahada Kategory testleri yapılarak, işçilik kalitesi  ve kullanılan malzemenin teknik yeterlilikleri kontrol edilir, sonuçlar elektronik ortamda müşteriye teslim edilir. Kullanılan sistem bileşenlerinin vermiş olduğu Sistem performans Garantisi verileri yurt dışına gönderilerek, distributörlüğü  tarafımızdan yapılan XPCABLE Yapısal Kablolama ürünleri için  garatiler sağlanır. Örneğin CAT6 kategorisinde kablolama yapılmış ise sistem Performans garantisi  25 yıl olarak sunulmaktadır.
  • Eğitim Hizmetleri:  Yapısal Kablolama Projelerinde sahada iş yapacak teknikerlere hem teori hem de pratik kısımdan oluşan iki aşamalı Bakır ve fiber Optik eğitimleri firmamız tarafından verilmektedir.  Eğitmler,  uzman bir eğitmen eşliğinde ofisimizde hafta sonu 4-6 kişilik sınıflarda uygulamalı şekilde verlmektedir. Eğitim sonunda katılımcılara başarı sertifikası verilmektedir.

Müsteri odaklı bir firma olmayı ilke edinen Erete Bilgi Sistemleri, ayrıca Network Sektöründe eğitim konusuna yeni bir anlayış getirmektedir. Müşterilerinin network kurulumundaki ihtiyaçlarının konnektöründen başlayıp şase switche kadar uzanabileceğini düşünerek, gerek teknik destek gerekse satış öncesi destek anlamında, arzulanan kalitede hizmet sağlamaktadır. Ayrıca, çalışacağı iş ortaklarınının bilgi eksikliklerini her ay düzenli olarak verdiği Network Eğitimleriyle gidererek, Türkiye’de bir ilke de imza atmaktadır. Sektörde Network Okulu olarak da anılan Erete bu konudaki uzmanlığını her geçen gün arttırmakta ve Erete Network Okulu adı altında profesyonel anlamda sertifikalı eğitimler vermektedir. Bakır ve fiber optic kablo sonlandırma eğitimleri , teeorik ve pratik olarak iki aşamalı verilmekte olup eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilmektedir.

  WEB     : www.erete.com.tr

  Email   :erete@erete.com.tr

   Tel      : +90 212 212 81 03  

   Fax     : +90 212 212 82 96

   GSM   : +90 533 778 00 84

Ürünlerimiz

Bayii Girişi

Bayiimiz Olun

Ürünlerimizin fiyatlarını görmek, en yeni ürünleri incelemek ve sipariş etmek için bayimiz olabilir, ürünleri Türkiye’deki ilk elden satın alablirsiniz.

Makaleler