Erete Bilgi Sistemleri

Makaleler

ORGANİK NETWORKLER

Herşeyin sunileştiği  bir zaman diliminde yaşamayı biz seçmedik elbette. Hazır ve sorgusuz bir şekilde küçük bir zevkü sefa neticesinde geldik dünyaya hepimiz.  Bilincimizle seçtiğimiz yaşam şekli ise , bizim gelecek kuşaklara devretmeyi planladığımız  yaşam. Bunun için eskiden Türk filimlerinde söylenen “Pis Köylüler” şimdinin sultanları. Çünkü organik ürünleri onlardan temin edebiliyor ve çocuklarımıza, genlerinin bakire kaldığına emin olduğumuz ürünler yedirerek , onların fabrika ayarlarında değişime uğramamasını sağlamaya çalışıyoruz. 
                                                                                        
Peki iş hayatındaki  organikliği hiç merak ettiniz mi? İncelemek için bunu analitik düşünmemiz gerekiyor, bütünü parçalara ayıralım ve  her bir parçayı tek tek inceliyelim;  Network denildiğinde sadece makinaların kurduğu networkler gelmesin aklınıza, insan Networkleri, Data , Ses, Görüntü paylaşım Networkleri  gibi birçok koldan inceleme yapmamız gerekiyor.  Biz işimiz gereği Data, Ses ve Görüntünün paylaşılacağı  networklerin analizi ile başlayalım.

Network kurarken naturellik de ne demek oluyor canım” dediğinizi duyar gibiyim. Bileşenlerine baktığımızda, Networkler aktif ve pasif bileşenler olmak üzere iki katmandan oluşur. Aktif bileşenlerdeki naturellik, ne marka switch alıyorsan, o markanın SFP modüllerini kullanmak demektir. Oysa bir grup firma, sanki orjinalmiş gibi   oem SFP modülleri , orjinal fiyatlarına yakın fiyatlardan  satabiliyor, bunu da satın alan bir grup bulabiliyor. İşte size bir inorganik beslenme şekli. Naturellik, dürüstlük, hani ilk doğuştan yüklenilmiş programınız, iyicene değişmiş, genlerle oynanmış değil mi?

Pasif bileşenlerdeki naturellik? Doğduğu andan itibaren genetiği ile hiç oynanmamış ürünlerden oluşmasını  kapsıyor. Kulllanılacak  altyapıdaki kablo örneğin Cat6 kablo olsun. Dünya standartlarında belirlenmiş organik kriterleri vardır. İnsanların veya bitkilerin genetik haritaları gibi.  Dünyada bir grup blim insanı , en iyi iletişimi sağlayabilecek teknik isterleri belirlemişler, ve kablonun içerisinde kullanılacak bakır miktarını, kalınlığını, üzerindeki  kaplamanın alaşım değerlerini  yazılı çizili çizelgelere dönüştürmüşler. Geçenlerde yurtışındaki üreticilerden duyduğum  garip ama gerçek inorganik ticareti paylaşayım sizinle; Bir grup yurdum Bilişim Firmalarında çalışan genetiği değişmiş, organik bir yaşam yerine hormonlar ile beslenen ve bunun neticesinde fabrika ayarları bozulmuş  insanlar, Kablo siparişi veriyorlar Çin’e, ve diyorlar ki “ abicim eser miktarda bakır olsun, gerisi teneke , vs en ucuz  ne madde varsa elinde, ama kutuların üstünde de CAT6 yazsın heee, hemi de 250 Mhz ibaresi olsun”. İşte size hormonlanmış, genetiği değiştirilmiş bir zihniyet.

Bilişim sektörüne uzun yıllarını vermiş, hala  organik düşünebilen birçok kurum ve kişi olduğu kadar, bu şekilde  hormonları farklı çalışan, bugünlük düşünüp üçkağıt ile insanları kandırma yolunu seçen, ne yazık ki azımsanamayacak kadar çok zihniyet de var. İşte dostlarım, biz  kendi “Kişisel Network” ümüzü kurarken, bu türden kişilere bir bağlantı vermezsek, beslenemedikleri için kendi gen haritalarına gömülüp,farklı bir dünyada kendilerine yer edinmeye çalışacaklar. Her malın bir satıcısı olduğu gibi, o malı satın alan bir de alıcısı vardır. Bu zihniyette kilometrelerce kablo ülkemizde CAT6 başlığı aldında , orjinal ürünün maliyet değerinin üçtebiri fiyatına satılmakta , birileri de bunu alıp sistemler kurdurmakta.

Genetik haritamızı bize Allah doğarken pür organik olarak veriyor, bunu şekillendirmeyi ise  bize vermiş olduğu akıl sayesinde bize bırakıyor.  “Herkes kendi hak ettiğini  yaşar” diye çok güzel bir  söz var,  sorgulamadan satın almayın, sorgulayın ,test ettirin, test edin, sertifika isteyin, referans isteyin, mutlaka genlerinizin orjinal şeklini koruyun. Organik düşünüp organik  kişisel ve bilinçsel networkler kurmanız dileklerimle,

Sevgiyle kalın.

Pınar Kabil (2013/04 Erete Bilgi Sistemleri)

Ürünlerimiz

Bayii Girişi

Bayiimiz Olun

Ürünlerimizin fiyatlarını görmek, en yeni ürünleri incelemek ve sipariş etmek için bayimiz olabilir, ürünleri Türkiye’deki ilk elden satın alablirsiniz.

Makaleler