Erete Bilgi Sistemleri

Makaleler

GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİNDE ALT YAPI

Güvenlik sistemleri kurulurken , hep buzdağının görünen kısmı ile ilgileniliyor. Bu işin bir de altyapısı var. Alyapı sağlam olmalı ki  99 depremindeki gibi üst kısımda şaşasıyla konuşturan binaların , kağıt kuleler gibi yıkımı sonuçlarnı  yaşamıyalım.  

Güvenlik kamera sistemlerinde  trend IP kamera kullanımına yönelik ilerlemekte, ve gerek mesafe sorunlarını bertaraf edebilmek, gerekse ihtiyaç duyulan bant genişliğine sahip olmak adına (görüntü, ses ve data) aktarımlarında Fiber Optik kablo kullanımı tercih edilmektedir. Fiber optik   kablo uygulamalarında , kesintisiz iletişimi sağlayabilmek de Ring bir altyapı tasarımıyla mümkün olmaktadır.  

Kameraların , güvenliğe alınacak alanda ne şekilde konumlanacağı, merkez yönetim birimininin konum seçimi, ayrıca kullanılacak kablo miktarının  optimum şekilde belirlenmesi, uzmanlık isteyen bir iştir.  Aynı şekilde kameraların takılacağı direkler ve direklerin üzerinde yer alacak dağıtım dolapları , dolapların içerisindeki aktif switch ve fiber dönüştürücüler keza aynı titzlik ile seçilmek zorundadır. 

Dış ortamlarda sıcağın/soğuğun, nemin  kontrol edilemiyeceği düşünülerek  kurulacak sistemin olumsuz etkilenmemesi adına  ENDÜSTRİYEL/ HARDENED aktif switchler ve converter’ler tercih edilmelidir. Endüstriyel  standartlarda üretilen  altif ürünler -40 ile +75 derece sıcaklık değişimlerinde, nem , toz v.s gibi birçok olumsuz koşul altında özel oluşturulmuş labaratuvar ortamlarında test edilerek , sertifikalandırılmaktadır. Ülkemizde kurulan sistemlerin büyük çoğunluğunda Endüstriyel olmayan ürünler başlangıçta kullanılmış olup, sonraki aşamalarda ikinci bir  masraf yapılarak Endüstriyel switch tercih edilmiş olduğunu belirtek isterim.

“Kurduğunuz güvenlik sistemi ne kadar güvenli?” sorusunu sorarak, kullanılacak ürünleri mutlak suretle uzmanından öneriler alarak kullanın derim, yoksa her yıl yenilenen kadırım taşlarına dönüşür sistemin akibeti.
Saygılarımla

Pınar Kabil

Ürünlerimiz

Bayii Girişi

Bayiimiz Olun

Ürünlerimizin fiyatlarını görmek, en yeni ürünleri incelemek ve sipariş etmek için bayimiz olabilir, ürünleri Türkiye’deki ilk elden satın alablirsiniz.

Makaleler